پردیس فناوری نفت و انرژی نصف جهان

نام وب سایت : توضیحات کوتاه برند در اینجا تایپ کنید.
نام وب سایت : توضیحات کوتاه برند در اینجا تایپ کنید.

پردیس فناوری نفت و انرژی نصف جهان

پردیس فناوری نفت و انرژی نقش جهان در زمینی به مساحت 40 هکتار در مجاورت پالایشگاه اصفهان و شرکت‌های تابعه و همچنین سایر صنایع منطقه و در فاصله حدود 10 کیلومتری از دانشگاه صنعتی اصفهان و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در حال احداث است که به عنوان بستری جهت استقرار شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان به ویژه در زنجیره ارزش هلدینگ است.
استفاده از پردیس‌های فناوری که در شبکه و پیرامون هلدینگ‌های بزرگ اقتصادی شکل می‌گیرند نوع تکامل‌یافته پارک‌های علم و فناوری کنونی کشور هستند که بر پایه نوآوری باز و در راستای حفظ قدرت رقابت هلدینگ به ویژه در رقابت بین‌المللی طراحی می‌شوند. مفهوم پردیس فناوری در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان مفهوم جدیدی است که باعث افزایش سرعت حل مسایل و ورود به بازارهای بزرگ توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و افزایش کارایی هلدینگ می‌‌شود.

چشم انداز 5 ساله

پردیس فناوری نفت و انرژی نصف‌جهان به عنوان یک سازمان مشترک با الهام از الگوی نوآوری باز، پیشران زیست بوم فناوری و نوآوری منطقه در صنایع حوزه انرژی مرتبط با زنجیره ارزش پتروپالایش و انرژی‌های نو خواهد بود.

پخش ویدیو
حمایت‌های اصلی و خدمات

واحدهای پردیس، واحدهای عضو شهرک محسوب شده و همانند سایر واحدهای عضو در چارچوب ضوابط و مقررات از مزایای قانونی و حمایتی و صدور مجوز فناوری شهرک برخوردار می‌شوند. همچنین شرکت‌های فناور عضو شهرک که در عرصه صنعت فعال هستند عضو وابسته پردیس محسوب شده و از خدمات و حمایت‌های پردیس بهره‌مند می‌شوند.

ویژگی‌های منحصر به فرد

• سرمایه‌گذاری‌‌های مستقیم پردیس
• زیرساخت‌های آزمایشگاهی، فنی و تخصصی خاص پردیس و مرتبط با هلدینگ پتروپالایش اصفهان
• بازارسازی و ظرفیت‌سازی برای ورود به بازار صنعت پتروپالایش و حوزه انرژی‌های پاک
• بهره‌مندی از نام و نشان هلدینگ، مشعل‌پویا و پردیس
• موقعیت مکانی ویژه در مجاورت صنعت و دانشگاه

کمک به رفع نیازهای صنعت انرژی

با توجه به نیازها و چالش‌های موجود در صنعت انرژی کشور، حوزه‌های فناوری پیشنهادی اولیه برای پردیس مرتبط با رفع نیازهای فناورانه حوزه پتروپالایش است که بخشی از آن در حوزه تجهیزات و فرآیندهای پایین دستی صنعت نفت و بخش دیگر در حوزه بهینه سازی و هوشمندسازی صنعت انرژی است.

آخرین خبر ها

... پردیس فناوری نفت و انرژی نصف جهان ...
محل تلاقی دو زیست‌بوم کارآفرینی و زیست‌بوم شرکتی بر مبنای نوآوری باز

Crystallization of knowledge and skills

MASHAL POUYA